Canada ved sommer -OL 1908 - Canada at the 1908 Summer Olympics
Canada ved sommer -OL 1908 | |
---|---|
IOC -kode | KAN |
INGEN C | Kanadisk olympisk komité |
Nettsted |
www |
i London | |
Konkurrenter | 87 i 11 idretter |
Flaggbærer | Edward Archibald |
Medaljer rangert som 7. |
|
Sommer -OL -opptredener ( oversikt ) | |
Andre relaterte opptredener | |
1906 Intercalated Games |
Canada konkurrerte ved sommer -OL 1908 i London , England .
Medaljere
Resultater etter arrangement
Friidrett
Løping
Begivenhet | Plass | Atlet | Varmer | Semifinaler | Endelig |
---|---|---|---|---|---|
Herre 100 meter | 3. | Robert Kerr | 11.0 sekunder 1., varme 10 |
11.0 sekunder 1., semifinale 2 |
11,0 sekunder |
Varmer | Frank Lukeman | 11,7 sekunder 2., heat 13 |
Gikk ikke videre | ||
Louis Sebert | 11,7 sekunder 2., heat 14 |
||||
David Beland | Ukjent 3., heat 5 |
||||
200 meter menn | 1. | Robert Kerr | 22,2 sekunder første, varme 11 |
22,6 sekunder 1., semifinale 1 |
22,6 sekunder |
Varmer | Louis Sebert | Ukjent 2., heat 10 |
Gikk ikke videre | ||
Frank Lukeman | Ukjent 3., heat 3 |
||||
400 meter menn | semi- finalist |
Louis Sebert | 50,2 sekunder 1., varme 10 |
Ukjent 2., semifinale 4 |
Gikk ikke videre |
Varmer | Donald Buddo | Ukjent 2., heat 6 |
Gikk ikke videre | ||
800 meter menn | semi- finalist |
Irving Parkes | Ingen holdt | Ukjent 3., semifinale 2 |
Gikk ikke videre |
Donald Buddo | Ukjent 3., semifinale 5 |
||||
1500 meter menn | 4. | John Tait | Ingen holdt | 4: 12.2 1., semifinale 5 |
4: 06.8 |
semi- finalist |
Frederick Meadows | Ukjent 3., semifinale 1 |
Gikk ikke videre | ||
William Galbraith | Ukjent 3., semifinale 7 |
||||
James Fitzgerald | Ukjent 7., semifinale 8 |
||||
110 meter hekk for menn | Varmer | Frank Savage | Ukjent 3., heat 5 |
Gikk ikke videre | |
3200 meter brattløype for menn | 6. | William Galbraith | Ingen holdt | 11: 12.4 1., semifinale 3 |
Ukjent |
- | James Fitzgerald | Ble ikke ferdig -, semifinale 6 |
Gikk ikke videre | ||
Medley stafett for menn | semi- finalist |
Frank Lukeman Donald Buddo Louis Sebert Irving Parkes |
Ingen holdt | Ukjent 3., semifinale 3 |
Gikk ikke videre |
5 miles for menn | 6. | Frederick Meadows | Ingen holdt | Ukjent 2., heat 4 |
Ukjent |
7. | James Fitzgerald | Ukjent 2., heat 5 |
Ukjent | ||
11-12 | William Galbraith | Ukjent 2., heat 6 |
Startet ikke | ||
- | John Tait | Ble ikke ferdig -, varme 4 |
Gikk ikke videre | ||
Maraton for menn | 5. | William Wood | Ingen holdt | 3: 01: 44,0 | |
6. | Frederick Simpson | 3: 04: 28.2 | |||
7. | Harry Lawson | 3: 06: 47.2 | |||
11 | John Peter Caffery | 3: 12: 46,0 | |||
16. | William Goldsboro | 03:20: 07.0 | |||
22. | George Goulding | 3: 33: 26,0 | |||
24. | Arthur Burn | 3: 50: 17.0 | |||
27. | George Lister | 4: 22: 45,0 | |||
- | Edward Cotter | Ble ikke ferdig | |||
Tom Longboat | Ble ikke ferdig | ||||
Frederick Noseworthy | Ble ikke ferdig | ||||
John Tait | Ble ikke ferdig | ||||
3500 meter gange for menn | 4. | George Goulding | Ingen holdt | 15: 54.0 1., semifinale 3 |
15: 49,8 |
10 mils tur for menn | - | George Goulding | Ingen holdt | Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
Gikk ikke videre |
Hopping
Begivenhet | Plass | Atlet | Høyde/ avstand |
---|---|---|---|
Høydehopp for menn | 10. | George Barber | 1,77 meter |
13. | Garfield MacDonald | 1,72 meter | |
Langhopp for menn | 3. | Calvin Bricker | 7,08 meter |
13. | Frank Lukeman | 6,59 meter | |
19. | George Barber | 6,41 meter | |
21-32 | Garfield MacDonald | Ukjent | |
Tresteg for menn | 2. | Garfield MacDonald | 14,76 meter |
4. | Calvin Bricker | 14,10 meter | |
Stavhvelv for menn | 3. | Edward Archibald | 3,58 meter |
Menn stående høydehopp | 19-23 | George Barber | Ukjent |
Stående lengdehopp for menn | 8-25 | George Barber | Ukjent |
Kaster
Begivenhet | Plass | Atlet | Avstand |
---|---|---|---|
Hammerkast for menn | 3. | Con Walsh | 48,51 meter |
Sykling
Canadas beste sykkelresultat var en bronsemedalje vunnet i lagjakten.
Begivenhet | Plass | Syklist | Varmer | Semifinaler | Endelig |
---|---|---|---|---|---|
660 meter menn | semi- finalist |
Walter Andrews | 55,8 sekunder første, varme 8 |
Ukjent 4., semifinale 1 |
Gikk ikke videre |
Varmer | Frederick McCarthy | Ukjent 2., heat 2 |
Gikk ikke videre | ||
William Morton | Ukjent 3., heat 14 |
||||
5000 meter menn | semi- finalist |
Frederick McCarthy | Ingen holdt | Ukjent 2., semifinale 2 |
Gikk ikke videre |
William Anderson | Ukjent 3., semifinale 7 |
||||
William Morton | Ukjent 5., semifinale 3 |
||||
Walter Andrews | Ukjent 5-6, semifinale 6 |
||||
Menns 20 kilometer | semi- finalist |
Harry Young | Ingen holdt | 33: 45.2 3., semifinale 3 |
Gikk ikke videre |
William Anderson | 34: 55.6 3., semifinale 5 |
||||
Frederick McCarthy | Ukjent 6., semifinale 1 |
||||
Walter Andrews | Ukjent 7-9, semifinale 2 |
||||
100 kilometer menn | 6. | Walter Andrews | Ingen holdt | Ukjent 5., semifinale 2 |
Ukjent |
9-17 | Harry Young |
Ukjent 7-9, semifinale 2 |
Ble ikke ferdig | ||
semi- finalist |
William Anderson | Ukjent 7-14, semifinale 1 |
Gikk ikke videre | ||
- | Frederick McCarthy | Ble ikke ferdig -, semifinale 1 |
|||
William Morton | Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
||||
Sprint for menn | Varmer | William Morton | Ukjent 2., heat 9 |
Gikk ikke videre | |
Frederick McCarthy | Ukjent fjerde, heat 4 |
||||
Tandem for menn | Varmer | Frederick McCarthy William Morton |
Ukjent 3., heat 7 |
Gikk ikke videre | |
Lagjakt for herrer | 3. | William Anderson Walter Andrews Frederick McCarthy William Morton |
Walkover 1., heat 2 |
2: 29.2 2., semifinale 1 |
Gikk ikke videre |
Dykking
Begivenhet | Plass | Dykker | Foreløpige grupper |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|
3 meter springbrett for menn | 13. | Robert Zimmerman | 74,00 poeng 3., gruppe 1 |
Gikk ikke videre | |
Gjerde
Canadas ensomme épéeist ble eliminert i første runde
Begivenhet | Plass | Gjerde | Første runde |
Andre runde |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|
Menns épée | Første runde |
Percy Nobbs | 2-6 (sjette i I) | Gikk ikke videre | ||
Gymnastikk
Turner | Begivenhet | Poeng | Rang |
---|---|---|---|
Allan Keith | All-round menn | 170 | 59 |
Orville Elliott | All-round menn | 132,5 | 80 |
Lacrosse
Canada vant den eneste lacrosse -kampen som ble spilt i 1908 mot Storbritannia og tjente gullmedaljen.
Begivenhet | Plass | Spillere | Endelig |
---|---|---|---|
Lacrosse for menn | 1. |
Patrick Brennan , John Broderick , George "Doc" Campbell , Gus Dillon , Frank Dixon , Richard Louis Duckett , J. Fyon , Thomas Gorman , Ernest Hamilton , Henry Hoobin , A. Mara , Clarence McKerrow , D. McLeod , George Rennie , Alexander Turnbull |
Vant mot Storbritannia 14-10 |
Roing
Begivenhet | Plass | Roere | Første runde |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|
Singelsculler for menn | 5. | Walter Bowler | Ha det | Ukjent 2., kvartfinale 3 |
Gikk ikke videre | |
Lewis Scholes | Ha det | Ukjent 2., kvartfinale 1 |
||||
Menns coxless par | 3. |
Frederick Toms Norway Jackes |
Ingen holdt | Ukjent 2., semifinale 1 |
Gikk ikke videre | |
Herre coxless fire | 3. |
Gordon Balfour , Becher Gale , Charles Riddy , Geoffrey Taylor |
Ingen holdt | Ukjent 2., semifinale 1 |
Gikk ikke videre | |
Åtte menn | 3. |
Irvine Robertson , Joseph Wright , Julius Thomson , Walter Lewis , Gordon Balfour , Becher Gale , Charles Riddy , Geoffrey Taylor , Douglas Kertland |
Ingen holdt | 8.6 1., kvartfinale 1 |
Ukjent 2., semifinale 1 |
Gikk ikke videre |
Skyting
Begivenhet | Plass | Skytespill | Poeng |
---|---|---|---|
1000 rifle, menns rifle for menn | 6. | S. Harry Kerr | 91 |
9. | Charles Crowe | 90 | |
Frank Utton | 90 | ||
11 | Sydney Brown | 89 | |
16. | Dugald McInnis | 87 | |
19. | Frank Morris | 86 | |
27. | James Freeborn | 83 | |
28. | Fred Elmitt | 82 | |
James Jones | 82 | ||
33 | Alexander Martin | 79 | |
35 | George Rowe | 75 | |
37 | James Steele | 74 | |
Militærgevær for herrelag | 3. |
William Smith Charles Crowe Bruce Williams Dugald McInnis William Eastcott S. Harry Kerr |
2439 |
Individuell felleskyting for menn | 1. | Walter Ewing | 72 |
2. | George Beattie | 60 | |
5. | Arthur Westover | 55 | |
7. | Mylie Fletcher | 53 | |
12. | David McMackon | 50 | |
20. | George Vivian | 44 | |
27. | Frank Parker | 19 | |
Lagskyting for herrelag | 2. | George Beattie Walter Ewing Mylie Fletcher David McMackon George Vivian Arthur Westover |
405 |
Svømming
Begivenhet | Plass | Svømmer | Varmer | Semifinaler | Endelig |
---|---|---|---|---|---|
100 meter fristil, herrer | Varmer | Robert Zimmerman | 1: 35.0 2., heat 7 |
Gikk ikke videre | |
100 meter rygg for menn | Varmer | Robert Zimmerman | Ukjent 3., heat 3 |
Gikk ikke videre | |
Tennis
Begivenhet | Plass | Navn | Runde med 64 |
Runde på 32 |
Round of 16 |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Herresingler | 5. | Claude Russell-Brown | Ha det | Ha det | Beseiret Slíva | Tapte for Richardson | Gikk ikke videre | |
9. | James Foulkes | Ha det | Beseiret R. van Lennep | Tapte for Richardson | Gikk ikke videre | |||
Robert Powell | Beseiret C. van Lennep | Beseiret Žemla | Tapte for Caridia | |||||
Herredouble | 7. | James Foulkes Robert Powell |
Ingen holdt | Ha det | Tapte for Crawley / K. Powell |
Gikk ikke videre | ||
Motstandsfull nasjon | Vinner | Tap | Prosent |
---|---|---|---|
Böhmen | 2 | 0 | 1.000 |
Storbritannia | 0 | 2 | .000 |
Nederland | 2 | 0 | 1.000 |
Sør-Afrika | 0 | 2 | .000 |
Total | 4 | 4 | .500 |
Bryting
Begivenhet | Plass | Bryter | Round of 16 |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|
Freestyle bantamvekt | 3. | Aubert Côté | Ha det | Beseiret Davis |
Tapte for Mehnert |
Beseiret Tomkins |
Motstandsfull nasjon | Vinner | Tap | Prosent |
---|---|---|---|
Storbritannia | 2 | 0 | 1.000 |
forente stater | 0 | 1 | .000 |
Total | 2 | 1 | .667 |
Merknader
Referanser
- sports-referanse
- Cook, Theodore Andrea (1908). Den fjerde olympiaden, er den offisielle rapporten . London: British Olympic Association.
- De Wael, Herman (2001). "De beste olympierne i London 1908" . Herman's Full Olympians . Arkivert fra originalen 12. juli 2006 . Hentet 5. juni 2006 .