Kanopadling ved sommer -OL 2000 -C -2 1000 meter for menn - Canoeing at the 2000 Summer Olympics – Men's C-2 1000 metres
Kanopadling ved sommer -OL 2000 | ||
---|---|---|
Slalåm | ||
C-1 | menn | |
C-2 | menn | |
K-1 | menn | kvinner |
Sprint | ||
C-1500 m | menn | |
C-1 1000 m | menn | |
C-2500 m | menn | |
C-2 1000 m | menn | |
K-1500 m | menn | kvinner |
K-1 1000 m | menn | |
K-2500 m | menn | kvinner |
K-2 1000 m | menn | |
K-4500 m | kvinner | |
K-4 1000 m | menn | |
Den Menn C-2 1000 meter hendelsen var en åpen stil, par kanopadling arrangement gjennomført som en del av Kanopadling på 2000 Sommer-OL -programmet.
Medaljere
Gull | Sølv | Bronse |
Florin Popescu og Mitică Pricop ( ROU ) |
Ibrahim Rojas og Leobaldo Pereira ( CUB ) |
Stefan Uteß og Lars Kober ( GER ) |
Resultater
Varmer
14 lag meldte seg inn i to heat. De tre beste i hvert heat gikk videre til finalen mens de resterende lagene ble henvist til semifinalen.
Heat 1 av 2 Dato: Tirsdag 26. september 2000 |
||||
---|---|---|---|---|
Plass | Nasjon | Idrettsutøvere | Tid | Kval. |
1 | Russland | Aleksandr Kostoglod og Aleksandr Kovalyov | 3: 37,163 | QF |
2 | Spania | José Alfredo Bea og David Mascató | 3: 37,697 | QF |
3 | Polen | Paweł Baraszkiewicz og Michał Gajownik | 3: 39.311 | QF |
4 | Storbritannia | Andrew Train og Stephen Train | 3: 39,599 | QS |
5 | Slovakia | Ján Kubica og Mário Ostrčil | 3: 40.865 | QS |
6 | Canada | Attila Buday og Tamás Buday, Jr. | 3: 41,075 | QS |
7 | Mexico | José Ramón Ferrer og José Antonio Romero | 3: 49.301 | QS |
Heat 2 av 2 Dato: Tirsdag 26. september 2000 |
||||
---|---|---|---|---|
Plass | Nasjon | Idrettsutøvere | Tid | Kval. |
1 | Romania | Mitică Pricop og Florin Popescu | 3: 37.340 | QF |
2 | Ungarn | Ferenc Novák og Imre Pulai | 3: 38.492 | QF |
3 | Cuba | Ibrahim Rojas og Leobaldo Pereira | 3: 38,978 | QF |
4 | Tyskland | Stefan Uteß og Lars Kober | 3: 39.218 | QS |
5 | Ukraina | Roman Bundz og Leonid Kamlochuk | 3: 47.150 | QS |
6 | Tsjekkisk Republikk | Jan Břečka og Petr Procházka | 3: 50,606 | QS |
7 | Kasakhstan | Konstantin Negodyayev og Zhomart Satubaldin | 3: 53,366 | QS |
Samlet resultat Varmer
Varmer samlede resultater |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Plass | Atlet | Nasjon | Varme | Plass | Tid | Kval. |
1 | Russland | Aleksandr Kostoglod og Aleksandr Kovalyov | 1 | 1 | 3: 37,163 | QF |
2 | Romania | Mitică Pricop og Florin Popescu | 2 | 1 | 3: 37.340 | QF |
3 | Spania | José Alfredo Bea og David Mascató | 1 | 2 | 3: 37,697 | QF |
4 | Ungarn | Ferenc Novák og Imre Pulai | 2 | 2 | 3: 38.492 | QF |
5 | Cuba | Ibrahim Rojas og Leobaldo Pereira | 2 | 3 | 3: 38,978 | QF |
6 | Tyskland | Stefan Uteß og Lars Kober | 2 | 4 | 3: 39.218 | QS |
7 | Polen | Paweł Baraszkiewicz og Michał Gajownik | 1 | 3 | 3: 39.311 | QF |
8 | Storbritannia | Andrew Train og Stephen Train | 1 | 4 | 3: 39,599 | QS |
9 | Slovakia | Ján Kubica og Mário Ostrčil | 1 | 5 | 3: 40.865 | QS |
10 | Canada | Attila Buday og Tamás Buday, Jr. | 1 | 6 | 3: 41,075 | QS |
11 | Ukraina | Roman Bundz og Leonid Kamlochuk | 2 | 5 | 3: 47.150 | QS |
12 | Mexico | José Ramón Ferrer og José Antonio Romero | 1 | 7 | 3: 49.301 | QS |
1. 3 | Tsjekkisk Republikk | Jan Břečka og Petr Procházka | 2 | 6 | 3: 50,606 | QS |
14 | Kasakhstan | Konstantin Negodyayev og Zhomart Satubaldin | 2 | 7 | 3: 53,366 | QS |
Semifinale
De tre beste i semifinalen gikk videre til finalen.
Heat 1 av 1 Dato: Torsdag 28. september 2000 |
||||
---|---|---|---|---|
Plass | Nasjon | Idrettsutøvere | Tid | Kval. |
1 | Tyskland | Stefan Uteß og Lars Kober | 3: 43.032 | QF |
2 | Canada | Attila Buday og Tamás Buday, Jr. | 3: 44,358 | QF |
3 | Mexico | José Ramón Ferrer og José Antonio Romero | 3: 44,358 | QF |
4 | Storbritannia | Andrew Train og Stephen Train | 3: 45,624 | |
5 | Slovakia | Ján Kubica og Mário Ostrčil | 3: 45.636 | |
6 | Ukraina | Roman Bundz og Leonid Kamlochuk | 3: 47.298 | |
7 | Kasakhstan | Konstantin Negodyayev og Zhomart Satubaldin | 3: 48,756 | |
8 | Tsjekkisk Republikk | Jan Břečka og Petr Procházka | 3: 51.012 |
Endelig
Heat 1 av 1 Dato: Lørdag 30. september 2000 |
||||
---|---|---|---|---|
Plass | Nasjon | Idrettsutøvere | Tid | |
1 | Romania | Mitică Pricop og Florin Popescu | 3: 37,355 | |
2 | Cuba | Ibrahim Rojas og Leobaldo Pereira | 3: 38,753 | |
3 | Tyskland | Stefan Uteß og Lars Kober | 3: 41,129 | |
4 | Russland | Aleksandr Kostoglod og Aleksandr Kovalyov | 3: 41,267 | |
5 | Ungarn | Ferenc Novák og Imre Pulai | 3: 43,103 | |
6 | Mexico | José Ramón Ferrer og José Antonio Romero | 3: 46,457 | |
7 | Canada | Attila Buday og Tamás Buday, Jr. | 3: 48,017 | |
8 | Polen | Paweł Baraszkiewicz og Michał Gajownik | 3: 52.229 | |
9 | Spania | José Alfredo Bea og David Mascató | 3: 54,053 |
Referanser
- Sommer -OL 2000 Kano sprintresultater. (på engelsk og fransk)
- Sports-reference.com 2000 C-2 1000 m resultater.
- Wallechinsky, David og Jaime Loucky (2008). "Kanopadling: Kanadas dobler 1000 meter for menn". I The Complete Book of the Olympics: 2008 Edition . London: Aurum Press Limited. s. 484.