Tennessee State Route 179 - Tennessee State Route 179
Statens rute 179 | ||||
---|---|---|---|---|
Ruteinformasjon | ||||
Vedlikeholdt av TDOT | ||||
Lengde | 69,8 km | |||
Store veikryss | ||||
Vestkant | SR 54 nær Covington | |||
US 70 / US 79 i Stanton I-40 i nærheten av Dancyville |
||||
Østkanten | US 64 i Whiteville | |||
plassering | ||||
Fylker | Tipton , Haywood , Hardeman | |||
Motorveisystem | ||||
|
State Route 179 ( SR 179 ) er en 43,4 mil lang øst-vest statlig motorvei i West Tennessee , som forbinder Covington med Whiteville via Stanton og Dancyville .
Rutebeskrivelse
SR 179 begynner i Tipton County like øst for Covington i et kryss med SR 54 . Den går sørøstover gjennom landlige områder, der den har et kryss med SR 14 , før den krysser Haywood County . Motorveien passerer deretter gjennom Stanton , hvor den har et kryss med US 70 / US 79 / SR 1 , da den går langs Covington Street, W Main Street og S Main Street. SR 179 forlater Stanton og fortsetter østover langs Stanton Koko Road gjennom landlige områder før han svinger sørover langs Dancyville Road for å ha et bytte med I-40 (avkjørsel 47). Den kommer deretter inn i Dancyville , hvor den kommer til et veikryss og blir samtidig med SR 76 . De drar nordover for å passere gjennom landlige områder for å komme til samfunnet Ko Ko , der SR 179 deler seg og går øst sørøstover for å krysse inn i Hardeman County . SR 179 svinger deretter sørover og kommer inn i Whiteville langs Oak Street. Den har deretter en kort samtidighet med US 64 Business (W Main Street) i sentrum før den svinger sørover langs S Cross Avenue for å komme til en slutt i et kryss med US 64 / SR 15 . Hele ruten til SR 179 er en tofelts motorvei.
Store kryss
fylke | plassering | mi | km | Destinasjoner | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
Tipton | | 0,0 | 0,0 | SR 54 - Covington , Brownsville | Vestlig endestasjon |
| SR 14 (Austin Peay Highway) - Rosemark , Brownsville | ||||
Haywood | Stanton | US 70 / US 79 ( SR 1 ) - Mason , Brownsville | |||
| I-40 - Memphis , Nashville | I-40 avkjørsel 47 | |||
Dancyville | SR 76 sør - Somerville | Vestlige ende av SR 76 -samtidigheten | |||
Ko Ko | SR 76 nord - Brownsville | Østlig ende av SR 76 -samtidigheten | |||
Hardeman | Whiteville |
US 64 buss. øst (E Main Street) |
Vestlige ende av feil vei US 64 Business samtidighet | ||
US 64 buss. vest (W Main Street) |
Østlige ende av feil vei US 64 Forretnings samtidighet | ||||
43.4 | 69.8 | US 64 ( SR 15 ) - Somerville , Bolivar | Østlig ende | ||
1.000 mi = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mi
|