Tennessee State Route 46 - Tennessee State Route 46
Statsrute 46 | ||||
---|---|---|---|---|
Ruteinformasjon | ||||
Vedlikeholdt av TDOT | ||||
Lengde | 140,82 km | |||
Store kryss | ||||
Nordenden | US 79 / SR 76 nær Indian Mound | |||
US 70 / SR 1 i Dickson I-40 (avkjørsel 172) i Dickson |
||||
Sørenden | US 431 / SR 106 i nærheten av Franklin | |||
plassering | ||||
fylker | Stewart , Houston , Dickson , Hickman , Williamson | |||
Motorvei system | ||||
|
State Route 46 ( SR 46 ) er en motorvei i nord-sør som ligger i Midt- Tennessee . Den går hovedsakelig på en nordvest- til sørøstlig bane mens den passerer gjennom byer og byer som Cumberland City , Dickson , Leipers Fork , sammen med hovedsakelig landlige områder i Stewart , Houston , Dickson , Hickman og Williamson Counties .
Det meste av SR 46 er signert som en sekundær rute bortsett fra ruten fra US 70 i Dickson til krysset med SR 7 og SR 100 .
innhold
Rutebeskrivelse
Stewart County
SR 46 begynner som en sekundær motorvei i Stewart County rett nord for Indian Mound i et kryss med US 79 / SR 76 . Den går sørover som en smal og svingete landevei, og går gjennom Indian Mound som går gjennom noen fjell. Den har da et veikryss og blir samtidig med SR 233 , før de krysser Cumberland River på en ferge og umiddelbart inn i Cumberland City . De skiller seg deretter i et kryss med SR 434 , med SR 233 som kjører vestover forbi Cumberland Fossil Plant . SR 46 kjører deretter sørover gjennom sentrum før de har et kryss og kort samtid med SR 149 før de krysser inn i Houston County.
Houston County
Den fortsetter deretter sørover til Guices Creek for å krysse SR 13 før den kommer til et veikryss og blir samtidig med SR 49 og snur seg østover. De skilles deretter med SR 46 som dreier sørover igjen for å krysse inn i Dickson County.
Dickson og Hickman Counties
SR 46 går deretter gjennom en smal dal før han bøyer seg mot øst og blir samtidig med SR 235 og går inn i Dickson . De kommer deretter til et kryss med US 70 / SR 1 , der SR 235 går gjennom sentrum og SR 46 følger US 70 / SR 1 rundt sentrum på en bypass nord og øst, og blir en primær motorvei. De har da en veksling med SR 48 før SR 46 skiller seg i et annet kryss og svinger sørøstover, og har et annet kryss med SR 235 før et kryss med SR 47 . SR 46 har deretter en veksling med I-40 før han forlater Dickson og fortsetter sørøstover. Den går deretter gjennom Abiff før den kommer inn i Hickman County og Bon Aqua . Det kommer da til et kryss med SR 100 og SR 7 , der SR 46 svinger østover og blir samtidig med SR 100.
Williamson County
De krysser deretter inn i Williamson County og SR 46 skiller seg og svinger sørover som en sekundær motorvei igjen rett før SR 100s bytte med I-840 . Den går deretter gjennom noe jordbruksland når det bøyes mot sørøst og har sin egen veksling med I-840 før den går gjennom noen fjell. Den har deretter en veksling med Natchez Trace Parkway før den svinger nordøstover og går gjennom Leipers Fork . Den krysser deretter SR 96 før den går gjennom mer jordbruksland. Det tar slutt på et veikryss med US 431 / SR 106 nord for Franklin .
Store kryss
Stewart County
- US 79 / SR 76 nord for Indian Mound (Highway 79; Northern endestasjon; sør til Dover ; nord til Woodlawn og Clarksville ; SR 46 begynner som en sekundær motorvei)
- SR 233 nord for Cumberland City (Hayes Ridge Road; nordlige ende av SR 233 samtid; nord til Woodlawn )
- Ferge over Cumberland River
- SR 233 / SR 434 ved Cumberland City (Cumberland City Road / State Highway 149 Bus; sørlige ende av SR 233 samtid; vestlige enden av SR 434)
- SR 149 i Cumberland City (motorvei 149; nordlige ende av SR 149 samtidig; østover til Palmyra og Clarksville )
- SR 149 sør for Cumberland City (motorvei 149; sørlige ende av SR 149 samtidig; vest til Erin )
Houston County
- SR 13 i Guices Creek (State Highway 13; sør til Erin ; nord til Cunningham og Clarksville )
- SR 49 i landlige østlige Houston County (State Highway 49; nordlige ende av SR 49 samtidig; vest til Erin )
- SR 49 i landlige østlige Houston County (State Highway 49; sørlige ende av SR 49 samtidig; øst til Vanleer og Charlotte )
Dickson County
- SR 235 nordvest for Dickson (Sylvia Road; nordlige ende av SR 235 samtidig; nord til Vanleer )
- US 70 / SR 1 i Dickson (Henslee Drive; nordlige ende av US 70 / SR 1 samtid; vest til Tennessee City og McEwen )
-
US 70-buss. / SR 235 i Dickson (W College Street; sørlige ende av SR 235 samtidig; øst til sentrum) - SR 48 i Dickson (N Main Street; utveksling; sør til sentrum og Centerville ; nord til Charlotte )
- US 70 / SR 1 i Dickson (Henslee Drive; sørlige ende av US 70 / SR 1 samtid; østover til White Bluff ; SR 46 blir til en primær motorvei)
-
US 70-buss. / SR 235 i Dickson (E College Street; vest til sentrum; øst til White Bluff ) - SR 47 i Dickson (E Walnut Sreet; sør til sentrum; nord til Burns og White Bluff )
- I-40 sør for Dickson (avkjørsel 172; vest til Jackson og Memphis ; øst til Nashville )
Hickman County
- SR 7 / SR 100 i Bon Aqua (State Highway 100 / N Lick Creek Road; nordlige ende av SR 100 samtid; nordlige enden av SR 7; SR 100 vest til Centerville ; SR 7 sør til Santa Fe og Columbia ; SR 46 svinger sekundær )
Williamson County
- SR 100 i landlige vestlige Williamson County nær I-840 avkjørsel 7 (State Highway 100; øst til I-840 og Fairview )
- I-840 vest for Leipers Fork (avkjørsel 14; vest til Dickon og øst til Franklin )
- Natchez Trace Parkway i Leipers Fork (veksling)
- SR 96 vest for Franklin (State Highway 96; vest til Fairview ; øst til Franklin)
- US 431 / SR 106 nord for Franklin (Hillsboro Road; sørlige ende; sør til Franklin; nord til Nashville ; SR 46 ender som en sekundær motorvei)
Se også
referanser
Eksterne linker
Denne Tennessee-veien eller veitransportrelaterte artikkelen er en stubbe . Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide den . |