111. amerikanske kongress - 111th United States Congress
111. amerikanske kongress | |
---|---|
110. ←
→ 112
| |
3. januar 2009 - 3. januar 2011 | |
Medlemmer | 100 senatorer 435 representanter 6 delegater uten stemmerett |
Senatet flertall | Demokratisk |
Senatets president |
Dick Cheney ( R ) (til 20. januar 2009) Joe Biden ( D ) (fra 20. januar 2009) |
Husflertall | Demokratisk |
Husets taler | Nancy Pelosi ( D ) |
Økter | |
1 .: 6. januar 2009 - 24. desember 2009 2 .: 5. januar 2010 - 22. desember 2010 |
Den 111. amerikanske kongressen var et møte i den lovgivende grenen av USAs føderale regjering fra 3. januar 2009 til 3. januar 2011. Det begynte i løpet av de to siste ukene av George W. Bush -administrasjonen , og resten spenner over de to første årene av Barack Obamas presidentskap . Det var sammensatt av senatet og Representantenes hus . Den fordeling av setene i huset var basert på 2000 US Census .
I valget i november 2008 økte Det demokratiske partiet sine flertall i begge kamrene (inkludert - når de to demokratiske kauserende uavhengige innrømmet - en kort filibuster -bevis 60-40 overflertall i senatet), og med Barack Obama som sverget som president 20. januar 2009 ga dette en demokrater en samlet føderal regjering trifecta for første gang siden den 103. kongressen i 1993.
Imidlertid varet Senatets overflertall bare i en periode på 72 virkedager mens senatet faktisk var i økt. Et nytt delegatsete ble opprettet for Nord -Marianene . Den 111. kongressen hadde historiens mest mangeårige medlemmer: ved starten av den 111. kongressen hadde det gjennomsnittlige medlemmet av huset tjent 10,3 år, mens den gjennomsnittlige senatoren hadde sittet i 13,4 år. Det demokratiske partiet ville ikke samtidig kontrollere både det amerikanske representanthuset og det amerikanske senatet igjen før mer enn et tiår senere, under den 117. kongressen .
Store hendelser
- Januar 2009: To senatseter ble omstridt da kongressen innkalte:
- En avtale krangel om Illinois sete ledig av president Barack Obama oppsto følgende Illinois guvernør Rod Blagojevich er oppfordring til bestikkelser i bytte for en avtale til Senatet. Roland Burris (D) ble utnevnt til setet 31. desember 2008, men legitimasjonen hans ble ikke akseptert før 12. januar 2009.
- En valgkonflikt om Minnesota -setet som tidligere ble holdt av Norm Coleman (R), mellom Coleman og utfordreren Al Franken (D), ble avgjort 30. juni 2009 til fordel for Franken. Frankens innrømmelse ga senatet Demokratisk forsamling seksti stemmer, nok til å beseire en filibuster i en partilinjestemme.
- 8. januar 2009: Felles sesjon tellet valgkollegiets stemmer fra presidentvalget i 2008 .
- 20. januar 2009: Barack Obama ble president i USA .
- 24. februar 2009: Presidentens tale til en felles sesjon
- 28. april 2009: Senator Arlen Specter byttet fra det republikanske partiet til det demokratiske partiet.
- 9. september 2009: President Obama talte til en felles samling i kongressen for å fremme reform av helsevesenet , som representant Joe Wilson (R) avbrøt med å rope til presidenten.
- 21. januar 2010: Citizens United v. FEC : USAs høyesterett slo ned grenser for kampanjebidrag fra ideelle organisasjoner, selskaper, fagforeninger og andre foreninger.
- 25. januar 2010: 2010 Unionens tilstand
- 4. februar 2010: Republikaneren Scott Browns valg til senatet avsluttet den demokratiske overmoriteten.
- 20. april - 19. september 2010: Oljeutslipp fra Deepwater Horizon
- 2. november 2010: Stortingsvalget i 2010 , der republikanerne gjenvunnet kontrollen over huset mens demokratene forble i kontroll over senatet.
Stor lovgivning
Lovfestet
- 29. januar 2009: Lilly Ledbetter Fair Pay Act fra 2009 , Pub.L. 111–2 (tekst) (pdf)
- 4. februar 2009: Children's Health Insurance Program Reauthorization Act ( SCHIP ), Pub.L. 111–3 (tekst) (pdf)
- 17. februar 2009: American Recovery and Reinvestment Act of 2009 (ARRA), Pub.L. 111–5 (tekst) (pdf)
- 11. mars 2009: Omnibusbevilgningsloven, 2009 , Pub.L. 111–8 (tekst) (pdf)
- 30. mars 2009: Omnibus Public Land Management Act of 2009 , Pub.L. 111–11 (tekst) (pdf)
- 21. april 2009: Edward M. Kennedy Serve America Act , Pub.L. 111–13 (tekst) (pdf)
- 20. mai 2009: Lov for håndhevelse og gjenoppretting av svindel fra 2009 , Pub.L. 111–21 (tekst) (pdf)
- 20. mai 2009: Helping Families Save their Homes Act of 2009 , Pub.L. 111–22 (tekst) (pdf)
- 22. mai 2009: Weapon Systems Acquisition Reform Act of 2009 , Pub.L. 111–23 (tekst) (pdf)
- 22. mai 2009: Credit CARD Act of 2009 , Pub.L. 111–24 (tekst) (pdf)
- 22. juni 2009: Familierøyking for forebygging og tobakkskontroll , som divisjon A i Pub.L. 111–31 (tekst) (pdf)
- 24. juni 2009: Lov om tilleggsbevilgninger fra 2009, inkludert rabattsystem for bilgodtgjørelse (kontanter for klunkere), Pub.L. 111–32 (tekst) (pdf)
- 28. oktober 2009: National Defense Authorization Act for Fiscal Year 2010 , inkludert Matthew Shepard og James Byrd Jr. Hate Crimes Prevention Act , Pub.L. 111–84 (tekst) (pdf)
- 6. november 2009: Lov om arbeider, huseier og forretningsassistanse fra 2009 , Pub.L. 111–92 (tekst) (pdf)
- 16. desember 2009: Lov om konsolidert bevilgning, 2010 , Pub.L. 111–117 (tekst) (pdf)
- 12. februar 2010: Lovfestet Pay-As-You-Go Act , som tittel I i Pub.L. 111–139 (tekst) (pdf)
- 4. mars 2010: Travel Promotion Act of 2009 , som seksjon 9 i Pub.L. 111–145 (tekst) (pdf)
- 18. mars 2010: Ansette insentiver til å gjenopprette sysselsettingsloven , Pub.L. 111–147 (tekst) (pdf)
- 23. mars 2010: Lov om pasientbeskyttelse og rimelig omsorg , Pub.L. 111–148 (tekst) (pdf)
- 30. mars 2010: Lov om helse- og utdanningsavstemming fra 2010 , inkludert lov om studenthjelp og skattemessig ansvar , Pub.L. 111–152 (tekst) (pdf)
- 5. mai 2010: omsorgspersoner og veteraner Omnibus Health Services Act of 2010 , Pub.L. 111–163 (tekst) (pdf)
- 1. juli 2010: Omfattende lov om sanksjoner, ansvarlighet og avhendelse av Iran fra 2010 , Pub.L. 111–195 (tekst) (pdf)
- 21. juli 2010: Dodd - Frank Wall Street Reform and Consumer Protection Act , Pub.L. 111–203 (tekst) (pdf)
- 29. juli 2010: Lov om stammelov og lov fra 2010
- 3. august 2010: Fair Sentencing Act of 2010 , Pub.L. 111–220 (tekst) (pdf)
- 10. august 2010: Sikring av bevaring av vår vedvarende og etablerte konstitusjonelle arvslov , Pub.L. 111–223 (tekst) (pdf)
- 27. september 2010: Small Business Jobs and Credit Act of 2010 , Pub.L. 111–240 (tekst) (pdf)
- 8. desember 2010: Claims Resolution Act of 2010 , Pub.L. 111–291 (tekst) (pdf)
- 13. desember 2010: Healthy, Hunger-Free Kids Act of 2010 , Pub.L. 111–296 (tekst) (pdf)
- 17. desember 2010: Skattelettelse, godkjenning av arbeidsledighetsforsikring og lov om jobbskaping fra 2010 , Pub.L. 111–312 (tekst) (pdf) , HR 4853
- 22. desember 2010: Don't Ask, Don't Tell Repeal Act of 2010 , Pub.L. 111–321 (tekst) (pdf) , HR 2965
- 2. januar 2011: James Zadroga 9/11 Health and Compensation Act of 2010 , Pub.L. 111–347 (tekst) (pdf) , HR 847
- 4. januar 2011: Shark Conservation Act , Pub.L. 111–348 (tekst) (pdf) , HR 81
- 4. januar 2011: Food Safety and Modernization Act , Pub.L. 111–353 (tekst) (pdf) , HR 2751
Helse reform
På oppfordring fra Obama -administrasjonen brukte kongressen betydelig tid på å vurdere reformer av helsevesenet . I mars 2010 undertegnet Obama loven om pasientbeskyttelse og rimelig omsorg , den første omfattende helsereformlovgivningen på flere tiår som opprettet det første nasjonale helseforsikringsprogrammet , sammen med ytterligere endringer i Health Care and Education Reconciliation Act fra 2010 . Andre store reformforslag under helsedebatten inkluderte:
- Affordable Health Care for America Act (kjent som husforslaget)
- America's Healthy Future Act (kjent som Baucus -regningen )
- Healthy Americans Act (kjent som Wyden / Bennett -regningen)
- United States National Health Care Act (kjent som Conyers -regningen, et forslag til en betaler )
- Legebetalinger Sunshine Act
Foreslått
De foreslåtte regningene inkluderer (i alfabetisk rekkefølge):
- American Clean Energy and Security Act
- District of Columbia House Act Rettighetslov
- Lov om fordeler og forpliktelser innenlands partnerskap
- DREAM Act
- Ansattes frie valg
- Lov om diskriminering i arbeidslivet
- Federal Reserve Transparency Act fra 2009
- Food Safety Enhancement Act
- Gun Show Loophole Closing Act fra 2009
- Huseiers forsvarslov
- Military Readiness Enhancement Act
- Native Hawaiian Government Reorganization Act
- Puerto Rico Democracy Act fra 2009
- Lov om offentlige valg
- Respekt for ekteskapsloven
- Lov om forbedring av stamceller
- Uniting American Families Act
- Universell rett til å stemme via post
Vetoed
- 30. desember 2009: HJRes. 64 , en løpende bevilgningsoppløsning som ble unødvendig
- 7. oktober 2010: HR 3808 , Interstate Recognition of Notarizations Act fra 2010
Traktater ratifisert
- 22. desember 2010: Ny START (111-5)
Store nominasjonshøringer
- Januar - april 2009: Senatet holdt konfirmasjonshøringer for Barack Obamas kabinett.
- 13. - 16. juli 2009: Senatskomiteen for rettsvesenet holdt en høring om Sonia Sotomayors utnevnelse til USAs høyesterett.
- 28. - 30. juni 2010: Senatskomiteen for rettsvesenet holdt en høring om Elena Kagans utnevnelse til USAs høyesterett.
Riksrett
- H.Res. 520 : Dommer Samuel B. Kent : anklaget 19. juni 2009, trakk seg 30. juni 2009 før rettssak; anklagene ble avvist 22. juli 2009.
- H.Res. 1031 : Dommer Thomas Porteous : siktet 11. mars 2010, dømt 8. desember 2010.
Festoppsummering
- Oppsigelser og nye medlemmer diskuteres i delen "Endringer i medlemskap" nedenfor.
Senatet
Parti (Skygge indikerer flertallsmøte)
|
Total | ||||
---|---|---|---|---|---|
Demokratisk |
Uavhengig (forsiktig med demokrater) |
Republikansk | Ledig | ||
Slutt på forrige kongress | 48 | 2 | 49 | 99 | 1 |
Begynne | 55 | 2 | 41 | 98 | 2 |
15. januar 2009 | 56 | 99 | 1 | ||
20. januar 2009 | 55 | 98 | 2 | ||
26. januar 2009 | 56 | 99 | 1 | ||
30. april 2009 | 57 | 40 | |||
7. juli 2009 | 58 | 100 | 0 | ||
25. august 2009 | 57 | 99 | 1 | ||
9. september 2009 | 39 | 98 | 2 | ||
10. september 2009 | 40 | 99 | 1 | ||
25. september 2009 | 58 | 100 | 0 | ||
4. februar 2010 | 57 | 41 | |||
28. juni 2010 | 56 | 99 | 1 | ||
16. juli 2010 | 57 | 100 | 0 | ||
29. november 2010 | 56 | 42 | |||
Endelig stemmeandel | 58% | 42% | |||
Begynnelsen på neste kongress | 51 | 2 | 47 | 100 | 0 |
Representantenes hus
Parti (Skygge indikerer flertallsmøte)
|
Total | ||||
---|---|---|---|---|---|
Demokratisk | Republikansk | Ledig | |||
Slutt på forrige kongress | 235 | 198 | 433 | 2 | |
Begynne | 256 | 178 | 434 | 1 | |
26. januar 2009 | 255 | 433 | 2 | ||
24. februar 2009 | 254 | 432 | 3 | ||
31. mars 2009 | 255 | 433 | 2 | ||
7. april 2009 | 256 | 434 | 1 | ||
26. juni 2009 | 255 | 433 | 2 | ||
14. juli 2009 | 256 | 434 | 1 | ||
21. september 2009 | 177 | 433 | 2 | ||
3. november 2009 | 258 | 435 | 0 | ||
22. desember 2009 | 257 | 178 | |||
3. januar 2010 | 256 | 434 | 1 | ||
8. februar 2010 | 255 | 433 | 2 | ||
28. februar 2010 | 254 | 432 | 3 | ||
8. mars 2010 | 253 | 431 | 4 | ||
21. mars 2010 | 177 | 430 | 5 | ||
13. april 2010 | 254 | 431 | 4 | ||
18. mai 2010 | 255 | 432 | 3 | ||
21. mai 2010 | 176 | 431 | 4 | ||
22. mai 2010 | 177 | 432 | 3 | ||
8. juni 2010 | 178 | 433 | 2 | ||
2. november 2010 | 180 | 435 | 0 | ||
29. november 2010 | 179 | 434 | 1 | ||
Endelig stemmeandel | 58,8% | 41,2% | |||
Ikke-stemmeberettigede medlemmer | 6 | 0 | 6 | 0 | |
Begynnelsen på neste kongress | 193 | 242 | 435 | 0 |
Ledelse
Seksjonens innhold: Senatet : Majority (D) , Minority (R) • House : Majority (D) , Minority (R)
Senatet
-
President : Dick Cheney (R), frem til 20. januar 2009
- Joe Biden (D), fra 20. januar 2009
-
President pro tempore : Robert Byrd (D), til 28. juni 2010
- Daniel Inouye (D), fra 28. juni 2010
Majoritet (demokratisk) ledelse
- Majoritetsleder og konferanseleder : Harry Reid
- Assisterende majoritetsleder (Majority Whip) : Richard Durbin
- Nestleder i Demokratisk Caucus: Charles Schumer
- Senatorisk kampanjeutvalgsleder : Bob Menendez
- Sekretær for den demokratiske konferansen : Patty Murray
- Politikkutvalgets leder : Byron Dorgan
- Styrings- og oppsøkende komitéleder : Debbie Stabenow
- Committee Outreach -leder: Jeff Bingaman
- Rural Outreach -leder: Blanche Lincoln
- Sjefsvikpisk: Barbara Boxer
- Visepisker: Tom Carper , Bill Nelson og Russ Feingold
Minoritetsledelse (republikansk)
- Minoritetsleder : Mitch McConnell
- Assisterende minoritetsleder (Minority Whip) : Jon Kyl
- Rådgiver for minoritetslederen: Bob Bennett
- Republikansk konferanseleder : Lamar Alexander
-
Republikansk konferanses nestleder : Lisa Murkowski , frem til 17. september 2010
- John Barrasso , fra 22. september 2010
-
Politikkomiteens leder : John Ensign , frem til 17. juni 2009
- John Thune , fra 25. juni 2009
- Leder for den nasjonale senatoriske komité : John Cornyn
- Sjefsvikpisk: Richard Burr
Representantenes hus
- Høyttaler : Nancy Pelosi (D)
- Høyttalerassistent: Chris Van Hollen (D)
Majoritet (demokratisk) ledelse
- Majoritetsleder : Steny Hoyer
- Majoritetspisk : Jim Clyburn
- Seniorsjef nestleder majoritetspisk : John Lewis
- Chief Vice Majority Whips : Maxine Waters , John S. Tanner , Ed Pastor , Jan Schakowsky , Joseph Crowley , Diana DeGette , GK Butterfield , Debbie Wasserman Schultz
- Formann for Democratic Caucus : John B. Larson
- Nestleder i Demokratisk Caucus : Xavier Becerra
- Formann for den demokratiske kampanjekomiteen : Chris Van Hollen
- Styre-/ policyutvalgets formenn : George Miller og Rosa DeLauro
- Organisasjon, studie og gjennomgangsformann: Michael Capuano
Minoritetsledelse (republikansk)
- Minoritetsleder : John Boehner
- Minoritetspisk : Eric Cantor
- Sjefspeiser : Kevin McCarthy
- Republikansk konferanseleder : Mike Pence
- Republikansk konferanses nestleder : Cathy McMorris-Rodgers
- Republikansk konferansesekretær : John Carter
- Politikkomiteens leder : Thaddeus McCotter
- Republikansk kampanjeutvalgsformann : Pete Sessions
- Rangering Medlem av husordenkomiteen : David Dreier
Medlemmer
- Gå til Representantenes hus nedenfor
Senatet
I denne kongressen mente klasse 3 at deres periode ble avsluttet med denne kongressen, noe som krever gjenvalg i 2010; Klasse 1 betydde at deres periode begynte i den siste kongressen, og krev gjenvalg i 2012; og klasse 2 betydde at deres periode begynte på denne kongressen, noe som krever gjenvalg i 2014.
Alabama
Alaska
Arizona
Arkansas
California
Colorado
Connecticut
Delaware
Florida
Georgia
Hawaii
Idaho
Illinois
Indiana
Iowa
Kansas
Kentucky
Louisiana
Maine
Maryland
Massachusetts
Michigan
Minnesota
Mississippi
Missouri
|
Montana
Nebraska
Nevada
New Hampshire
New Jersey
New Mexico
New York
Nord -Carolina
Norddakota
Ohio
Oklahoma
Oregon
Pennsylvania
Rhode Island
Sør-Carolina
Sør Dakota
Tennessee
Texas
Utah
Vermont
Virginia
Washington
vest.virginia
Wisconsin
Wyoming
|
|
Representantenes hus
Endringer i medlemskap
Senatet
Fire av endringene er knyttet til presidentvalget i 2008 og utnevnelser til Obama -administrasjonen , en senator byttet parti, ett valg ble omstridt, to senatorer døde, en senator trakk seg og tre utnevnte senatorer fungerte bare til det ble avholdt spesialvalg under denne kongressen .
Stat (klasse) |
Vacator | Årsak til endring | Etterfølger | Dato for etterfølgerens formelle installasjon |
---|---|---|---|---|
Minnesota (2) |
Omstridt | Sittende Norm Coleman (R) utfordret valget av Al Franken (D). Resultatene ble omstridt, og setet forble ledig i begynnelsen av kongressen. Etter beretninger og rettssaker innrømmet Coleman, og Franken ble sittende. |
Al Franken (D) |
7. juli 2009 |
Illinois (3) |
Ledig | Barack Obama (D) trakk seg nær slutten av forrige kongress , etter å ha blitt valgt til USAs president . Hans etterfølger ble utnevnt 31. desember 2008 under den siste kongressen , men på grunn av en legitimasjonsutfordring ble hans legitimasjon ikke ansett som "i orden" før 12. januar, og han ble ikke sverget på å fylle setet før 12 dager etter innledningen av denne kongressen. Den utnevnte etterfølgeren fylte setet til det ble avholdt et spesialvalg 2. november 2010. |
Roland Burris (D) |
12. januar 2009 |
Delaware (2) |
Joe Biden (D) |
Trakk seg 15. januar 2009 for å påta seg stillingen som visepresident . Den utnevnte etterfølgeren hadde setet til det ble holdt et spesialvalg 2. november 2010. |
Ted Kaufman (D) |
16. januar 2009 |
Colorado (3) |
Ken Salazar (D) |
Trakk seg 20. januar 2009 for å bli innenrikssekretær . Den utnevnte etterfølgeren hadde setet resten av perioden som ender med denne kongressen. |
Michael Bennet (D) |
21. januar 2009 |
New York (1) |
Hillary Clinton (D) |
Trakk seg 21. januar 2009 for å bli statssekretær . Den utnevnte etterfølgeren hadde setet til det ble holdt et spesialvalg 2. november 2010. |
Kirsten Gillibrand (D) |
26. januar 2009 |
Pennsylvania (3) |
Arlen Spectre (R) |
Endret partitilhørighet 30. april 2009. |
Arlen Spectre (D) |
30. april 2009 |
Massachusetts (1) |
Ted Kennedy (D) |
Døde 25. august 2009. Den utnevnte etterfølgeren hadde setet til den valgte etterfølgeren inntok setet. |
Paul G. Kirk (D) |
25. september 2009 |
Florida (3) |
Mel Martinez (R) |
Trakk seg 9. september 2009, av personlige årsaker. Den utnevnte etterfølgeren hadde setet resten av perioden som ender med denne kongressen. |
George LeMieux (R) |
10. september 2009 |
Massachusetts (1) |
Paul G. Kirk (D) |
Ansettelsen utløp 4. februar 2010, etter et spesialvalg . Vinneren av valget hadde setet resten av perioden som ble avsluttet 3. januar 2013. |
Scott Brown (R) |
4. februar 2010 |
Vest -Virginia (1) |
Robert Byrd (D) |
Døde 28. juni 2010. Den utnevnte etterfølgeren hadde setet til det ble holdt et spesialvalg 2. november 2010. |
Carte Goodwin (D) |
16. juli 2010 |
Delaware (2) |
Ted Kaufman (D) |
Utnevnt 15. januar 2009. Utnevnelsen varte bare frem til spesialvalget i november 2010, der han ikke var kandidat. Vinneren av spesialvalget hadde setet resten av perioden som ble avsluttet 3. januar 2015. |
Chris Coons (D) |
15. november 2010 |
Vest -Virginia (1) |
Carte Goodwin (D) |
Utnevnt 16. juli 2010. Utnevnelsen varte bare til spesialvalget i november 2010, der han ikke var kandidat. Vinneren av spesialvalget hadde setet resten av perioden som ble avsluttet 3. januar 2013. |
Joe Manchin (D) |
15. november 2010 |
Illinois (3) |
Roland Burris (D) |
Utnevnt 12. januar 2009. Utnevnelsen varte bare frem til spesialvalget i november 2010, der han ikke var kandidat. Vinneren av spesialvalget hadde setet resten av perioden som endte med denne kongressen. |
Mark Kirk (R) |
29. november 2010 |
Representantenes hus
Fem endringer er knyttet til utnevnelser til Obama -administrasjonen , fire direkte og en indirekte. To representanter byttet parti, en døde og fem trakk seg. Husplasser fylles kun ved valg. Statlige lover regulerer når (og hvis) det blir spesialvalg.
Distrikt | Vacator | Årsak til endring | Etterfølger | Dato for etterfølgerens formelle installasjon |
---|---|---|---|---|
Illinois 5 | Ledig |
Rahm Emanuel (D) trakk seg nær slutten av forrige kongress etter å ha blitt utnevnt til stabssjef i Det hvite hus . Det ble avholdt et spesialvalg 7. april 2009 |
Michael Quigley (D) | 7. april 2009 |
New York 20 | Kirsten Gillibrand (D) | Trakk seg 26. januar 2009, da han ble utnevnt til senatet. Det ble avholdt et spesialvalg 31. mars 2009. | Scott Murphy (D) | 31. mars 2009 |
Nordmarianer i det store og hele | Gregorio Sablan (I) | Endret partitilhørighet 23. februar 2009. | Gregorio Sablan (D) | 23. februar 2009 |
California 32 | Hilda Solis (D) | Trakk seg 24. februar 2009 for å bli USAs arbeidsminister . Det ble avholdt et spesialvalg 14. juli 2009. |
Judy Chu (D) | 14. juli 2009 |
California 10 | Ellen Tauscher (D) | Trakk seg 26. juni 2009 for å bli USAs statssekretær for våpenkontroll og internasjonal sikkerhet . Det ble avholdt et spesialvalg 3. november 2009. |
John Garamendi (D) | 3. november 2009 |
New York 23 | John M. McHugh (R) | Trakk seg 21. september 2009 for å bli USAs hærsekretær . Det ble avholdt et spesialvalg 3. november 2009. |
Bill Owens (D) | 3. november 2009 |
Alabama 5 | Parker Griffith (D) | Endret partitilhørighet 22. desember 2009. | Parker Griffith (R) | 22. desember 2009 |
Florida 19 | Robert Wexler (D) | Trakk seg 3. januar 2010 for å bli president for Center for Middle East Peace & Economic Cooperation . Det ble avholdt et spesialvalg 13. april 2010. |
Ted Deutch (D) | 13. april 2010 |
Pennsylvania 12 | John Murtha (D) | Døde 8. februar 2010. Et spesialvalg ble avholdt 18. mai 2010. | Mark Critz (D) | 18. mai 2010 |
Hawaii 1 | Neil Abercrombie (D) | Trakk seg 28. februar 2010 for å fokusere på løp for guvernør i Hawaii . Det ble avholdt et spesialvalg 22. mai 2010. | Charles Djou (R) | 22. mai 2010 |
New York 29 | Eric Massa (D) | Trakk seg 8. mars 2010, på grunn av en gjentakelse av kreften hans, samt en etisk undersøkelse. Det ble avholdt et spesialvalg samtidig med stortingsvalget 2. november 2010. |
Tom Reed (R) | 2. november 2010 |
Georgia 9 | Nathan Deal (R) | Trakk seg 21. mars 2010 for å fokusere på løp for guvernør i Georgia . En spesiell valgkamp ble avholdt 8. juni 2010. |
Tom Graves (R) | 8. juni 2010 |
Indiana 3 | Mark Souder (R) | Trakk seg 21. mai 2010, etter at en affære med en medarbeider ble avslørt. Det ble avholdt et spesialvalg samtidig med stortingsvalget 2. november 2010. |
Marlin Stutzman (R) | 2. november 2010 |
Illinois 10 | Mark Kirk (R) | Trakk seg 29. november 2010, etter å ha blitt valgt til amerikansk senator . | Ledig til neste kongress |
Komiteer
Lister over komiteer og deres partiledere, for medlemmer (hus og senat) i komiteene og deres oppgaver, går inn i den offisielle kongresskatalogen nederst i artikkelen og klikker på lenken (1 lenke), i katalogen etter sidene av tjenestevilkårene, vil du se komiteene i senatet, huset (stående med underkomiteer, utvalgte og spesielle) og felles, og etter komitésidene vil du se hus-/senatkomiteoppgavene i katalogen, på komiteeseksjonen i huset og senatet i den offisielle kongresskatalogen, komiteens medlemmer på første rad på venstre side viser komiteens leder og på høyre side viser det rangerende medlemmet i komiteen.
Senatet
- Aldring (spesiell) ( Herb Kohl , leder; Bob Corker , nestleder)
-
Landbruk ( Blanche Lincoln , leder; Saxby Chambliss , rangering)
- Innenriks og utenlandsk markedsføring, inspeksjon og plante- og dyrehelse ( Kirsten Gillibrand , leder; Mike Johanns , rangering)
- Energi, vitenskap og teknologi ( Michael Bennet , leder; John Thune , rangering)
- Sult-, ernærings- og familiegårder ( Sherrod Brown , leder; Richard Lugar , rangering)
- Produksjon, inntektsbeskyttelse og prisstøtte ( Bob Casey , leder; Pat Roberts , rangering)
- Landsbygdens revitalisering, bevaring, skogbruk og kreditt ( Debbie Stabenow , leder; Mike Crapo , rangering)
-
Bevilgninger ( Daniel Inouye , leder; Thad Cochran , rangering)
- Landbruk, bygdeutvikling, Food and Drug Administration og relaterte byråer ( Herb Kohl , leder; Sam Brownback , Rangering)
- Handel, rettferdighet, vitenskap og relaterte byråer ( Barbara Mikulski , leder; Richard Shelby , rangering)
- Forsvar ( Daniel Inouye , leder; Thad Cochran , rangering)
- Energi og vannutvikling ( Byron Dorgan , leder; Bob Bennett , rangering)
- Finanstjenester og offentlig forvaltning ( Richard Durbin , leder; Susan Collins , rangering)
- Homeland Security ( Frank Lautenberg , leder; George Voinovich , rangering)
- Interiør, miljø og relaterte byråer ( Dianne Feinstein , leder; Lamar Alexander , rangering)
- Arbeid, helse og menneskelige tjenester, utdanning og relaterte byråer ( Tom Harkin , leder; Arlen Spectre , rangering)
- Lovgivende gren ( Ben Nelson , leder; Lisa Murkowski , rangering)
- Militær konstruksjon, veteransaker og relaterte byråer ( Tim P. Johnson , leder; Kay Bailey Hutchison , rangering)
- Stat, utenlandske operasjoner og relaterte programmer ( Patrick Leahy , leder; Judd Gregg , rangering)
- Transport, bolig og byutvikling og relaterte byråer ( Patty Murray , leder; Kit Bond , rangering)
-
Væpnede tjenester ( Carl Levin , leder; John McCain , rangering)
- Airland ( Joe Lieberman , leder; John Thune , rangering)
- Nye trusler og evner ( Bill Nelson , leder; George LeMieux , rangering)
- Personell ( Jim Webb , leder; Lindsey Graham , rangering)
- Støtte for beredskap og ledelse ( Evan Bayh , leder; Richard Burr , rangering)
- SeaPower ( Jack Reed , leder; Roger Wicker , rangering)
- Strategiske krefter ( Ben Nelson , leder; David Vitter , rangering)
-
Bank, bolig og byspørsmål ( Christopher Dodd , leder; Richard Shelby , rangering)
- Økonomisk politikk ( Sherrod Brown , leder; Jim DeMint , rangering)
- Finansinstitusjoner ( Tim P. Johnson , leder; Mike Crapo , rangering)
- Bolig, transport og samfunnsutvikling ( Robert Menendez , leder; David Vitter , rangering)
- Verdipapirer, forsikring og investeringer ( Jack Reed , leder; Jim Bunning , rangering)
- Sikkerhet og internasjonal handel og finans ( Evan Bayh , leder; Bob Corker , rangering)
- Budsjett ( Kent Conrad , leder; Judd Gregg , rangering)
-
Handel, vitenskap og transport ( Jay Rockefeller , leder; Kay Bailey Hutchison , rangering)
- Luftfartsoperasjoner, sikkerhet og sikkerhet ( Byron Dorgan , leder; Jim DeMint , rangering)
- Kommunikasjon og teknologi ( John Kerry , leder; John Ensign , rangering)
- Konkurransekraft, innovasjon og eksportfremme ( Amy Klobuchar , leder; George LeMieux , rangering)
- Forbrukerbeskyttelse, produktsikkerhet og forsikring ( Mark Pryor , leder; Roger Wicker , rangering)
- Hav, atmosfære, fiskeri og kystvakt ( Maria Cantwell , leder; Olympia Snowe , rangering)
- Vitenskap og rom ( Bill Nelson , leder; David Vitter , rangering)
- Surface Transportation and Merchant Marine Infrastructure, Safety and Security ( Frank Lautenberg , Chair; John Thune , Ranking)
-
Energi og naturressurser ( Jeff Bingaman , leder; Lisa Murkowski , rangering)
- Energi ( Maria Cantwell , leder; Jim Risch , rangering)
- Nasjonalparker ( Mark Udall , leder; Richard Burr , rangering)
- Offentlige land og skoger ( Ron Wyden , leder; John Barrasso , rangering)
- Vann og kraft ( Debbie Stabenow , leder; Sam Brownback , rangering)
-
Miljø og offentlige arbeider ( Barbara Boxer , leder; Jim Inhofe , rangering)
- Barnas helse ( Amy Klobuchar , leder; Lamar Alexander , rangering)
- Ren luft og kjernefysisk sikkerhet ( Tom Carper , leder; David Vitter , rangering)
- Grønne jobber og den nye økonomien ( Bernie Sanders , leder; Kit Bond , rangering)
- Tilsyn ( Sheldon Whitehouse , leder; John Barrasso , rangering)
- Superfund, giftstoffer og miljøhelse ( Frank Lautenberg , leder; Jim Inhofe , rangering)
- Transport og infrastruktur ( Max Baucus , leder; George Voinovich , rangering)
- Vann og dyreliv ( Ben Cardin , leder; Mike Crapo , rangering)
- Utvalgt komité for etikk ( Barbara Boxer , leder; Johnny Isakson , nestleder)
-
Finans ( Max Baucus , leder; Charles Grassley , rangering)
- Energi, naturressurser og infrastruktur ( Jeff Bingaman , leder; Jim Bunning , rangering)
- Health Care ( John D. Rockefeller IV , leder; Orrin Hatch , rangering)
- Internasjonal handel og global konkurransekraft ( Ron Wyden , leder; Mike Crapo , rangering)
- Sosial sikkerhet, pensjoner og familiepolitikk ( Blanche Lincoln , leder; Pat Roberts , rangering)
- Beskatning, IRS-tilsyn og langsiktig vekst ( Kent Conrad , leder; Jon Kyl , rangering)
-
Utenlandske relasjoner ( John Kerry , leder; Richard Lugar , rangering)
- African Affairs ( Russ Feingold , leder; Johnny Isakson , rangering)
- Østasiatiske og stillehavsanliggender ( Jim Webb , leder; Jim Inhofe , rangering)
- European Affairs ( Jeanne Shaheen , leder; Jim DeMint , rangering)
- Internasjonal utvikling og utenlandsk bistand, økonomiske saker og internasjonalt miljøvern ( Robert Menendez , leder; Bob Corker , rangering)
- Internasjonale operasjoner og organisasjoner, menneskerettigheter, demokrati og globale kvinnespørsmål ( Barbara Boxer , leder; Roger Wicker , rangering)
- Nær østlige og sørlige og sentralasiatiske saker ( Bob Casey , leder; Jim Risch , rangering)
- Western Hemisphere, Peace Corps and Narcotics Affairs ( Chris Dodd , leder; John Barrasso , rangering)
-
Helse, utdanning, arbeid og pensjoner ( Tom Harkin , leder; Mike Enzi , rangering)
- Barn og familier ( Chris Dodd , leder; Lamar Alexander , rangering)
- Sysselsetting og arbeidsplass sikkerhet ( Patty Murray , leder; Johnny Isakson , rangering)
- Pensjonering og aldring ( Barbara Mikulski , leder; Richard Burr , rangering)
-
Homeland Security and Governmental Affairs ( Joe Lieberman , leder; Susan Collins , rangering)
- Kontraherende tilsyn (Ad Hoc) ( Claire McCaskill , leder; Susan Collins Ranking)
- Disaster Recovery (Ad Hoc) ( Mary Landrieu , leder; Lindsey Graham , rangering)
- Federal Financial Management, Government Information and International Security ( Tom Carper , leder; John McCain , rangering)
- Tilsyn med regjeringsledelsen, den føderale arbeidsstyrken og District of Columbia ( Daniel Akaka , leder; George Voinovich , rangering)
- Undersøkelser (permanent) ( Carl Levin , leder; Tom Coburn , rangering)
- Statens, lokale og private sektors beredskap og integrering (Ad Hoc) ( Mark Pryor , leder; John Ensign , rangering)
- Impeachment Trial Committee (Kent) ( Claire McCaskill , leder; Mel Martinez , nestleder)
- Impeachment Trial Committee (Porteous) ( Claire McCaskill , leder; Orrin Hatch , nestleder)
- Indian Affairs ( Byron Dorgan , leder; John Barrasso , nestleder)
- Intelligens (Velg) ( Dianne Feinstein , leder; Kit Bond , nestleder)
- Internasjonal narkotikakontroll ( Dianne Feinstein , leder; Chuck Grassley , medformann)
-
Rettsvesen ( Patrick Leahy , leder; Jeff Sessions , rangering)
- Administrativt tilsyn og domstolene ( Sheldon Whitehouse , leder; Jeff Sessions , rangering)
- Kartell, konkurransepolitikk og forbrukerrettigheter ( Herb Kohl , leder; Orrin Hatch , rangering)
- Grunnloven ( Russ Feingold , leder; Tom Coburn , rangering)
- Kriminalitet og narkotika ( Arlen Spectre , leder; Lindsey Graham , rangering)
- Menneskerettigheter og loven ( Dick Durbin , leder; Tom Coburn , rangering)
- Immigrasjon, flyktninger og grensesikkerhet ( Chuck Schumer , leder; John Cornyn , rangering)
- Terrorisme og hjemlandssikkerhet ( Ben Cardin , leder; Jon Kyl , rangering)
- Regler og administrasjon ( Chuck Schumer , leder; Bob Bennett , rangering)
- Småbedrifter og entreprenørskap ( Mary Landrieu , leder; Olympia Snowe , rangering)
- Veterans Affairs ( Daniel Akaka , leder; Richard Burr , rangering)
Representantenes hus
-
Landbruk ( Collin C. Peterson , leder; Frank Lucas , rangering)
- Bevaring, kreditt, energi og forskning ( Tim Holden , leder; Bob Goodlatte , rangering)
- Avdelingsoperasjon, tilsyn, ernæring og skogbruk ( Joe Baca , leder; Jeff Fortenberry , rangering)
- Generelle gårdsvarer og risikostyring ( Leonard Boswell , leder; Jerry Moran , rangering)
- Hagebruk og økologisk landbruk ( Dennis Cardoza , leder; Jean Schmidt , rangering)
- Husdyr, meieri og fjørfe ( David Scott , leder; Randy Neugebauer , rangering)
- Spesialavlinger, bygdeutvikling og utenlandsk landbruk ( Mike McIntyre , leder; Mike Conaway , rangering)
-
Bevilgninger ( David Obey , leder; California Jerry Lewis , rangering)
- Landbruk, bygdeutvikling, Food and Drug Administration og relaterte byråer ( Rosa DeLauro , leder; Jack Kingston , rangering)
- Handel, rettferdighet, vitenskap og relaterte byråer ( Alan Mollohan , leder; Frank Wolf , rangering)
- Forsvar ( Norman Dicks , leder; Bill Young , rangering)
- Energi og vannutvikling ( Pete Visclosky , leder; Rodney Frelinghuysen , rangering)
- Finanstjenester og offentlig forvaltning ( José Serrano , leder; Jo Ann Emerson , rangering)
- Homeland Security ( David E. Price , leder; Hal Rogers , rangering)
- Interiør, miljø og relaterte byråer ( Jim Moran , leder; Mike Simpson , rangering)
- Arbeid, helse og menneskelige tjenester, utdanning og relaterte byråer ( David Obey , leder; Todd Tiahrt , rangering)
- Lovgivende gren ( Debbie Wasserman Schultz , leder; Robert Aderholt , rangering)
- Militær konstruksjon, veteransaker og relaterte byråer ( Chet Edwards , leder; Zach Wamp , rangering)
- Stat, utenlandske operasjoner og relaterte programmer ( Nita Lowey , leder; Kay Granger , rangering)
- Transport, bolig og byutvikling og relaterte byråer ( John Olver , leder; Tom Latham , rangering)
-
Væpnede tjenester ( Ike Skelton , leder; Buck McKeon , rangering)
- Beredskap ( Solomon P. Ortiz , leder; Randy Forbes , rangering)
- Seapower og ekspedisjonsstyrker ( Gene Taylor , leder; Todd Akin , rangering)
- Luft- og landstyrker ( Neil Abercrombie , leder; Roscoe Bartlett , rangering)
- Tilsyn og undersøkelser ( Vic Snyder , leder; Rob Wittman , rangering)
- Militærpersonell ( Susan A. Davis , leder; Joe Wilson , rangering)
- Terrorisme og ukonvensjonelle trusler ( Adam Smith , leder, Jeff Miller , rangering)
- Strategiske krefter ( Jim Langevin , leder; Mike Turner , rangering)
- Budsjett ( John Spratt , leder; Paul Ryan , rangering)
-
Utdanning og arbeid ( George Miller , leder; John Kline , rangering)
- Tidlig barndom, grunnskole og videregående opplæring ( Dale Kildee , leder; Michael N. Castle , rangering)
- Friske familier og fellesskap ( Carolyn McCarthy , leder; Todd Platts , rangering)
- Helse, sysselsetting, arbeid og pensjoner ( Robert E. Andrews , leder; Tom Price , rangering)
- Høyere utdanning, livslang læring og konkurransekraft ( Rubén Hinojosa , leder; Brett Guthrie , rangering)
- Arbeidsstyrkebeskyttelse ( Lynn C. Woolsey , leder; Cathy McMorris Rodgers , rangering)
-
Energi og handel ( Henry Waxman , leder; Joe Barton , rangering)
- Helse ( Frank Pallone , leder; Nathan Deal , rangering)
- Energi og miljø ( Ed Markey , leder; Fred Upton , rangering)
- Handel, handel og forbrukerbeskyttelse ( Bobby Rush , leder; George Radanovich , rangering)
- Kommunikasjon, teknologi og internett ( Rick Boucher , leder; Cliff Stearns , Ranking)
- Tilsyn og undersøkelser ( Bart Stupak , leder; Greg Walden , rangering)
- Energiuavhengighet og global oppvarming (Velg) ( Ed Markey , leder; James Sensenbrenner , rangering)
-
Financial Services ( Barney Frank , leder; Spencer Bachus , rangering)
- Innenriks pengepolitikk og teknologi ( Mel Watt , leder; Ron Paul , rangering)
- Tilsyn og undersøkelser ( Mel Watt , leder; Judy Biggert , rangering)
- Internasjonal pengepolitikk og handel ( Gregory Meeks , leder; Gary Miller , rangering)
- Bolig- og samfunnsmuligheter ( Maxine Waters , leder; Shelley Moore Capito , rangering)
- Finansinstitusjoner og forbrukerkreditt ( Luis Gutierrez , leder; Jeb Hensarling , rangering)
- Kapitalmarkeder, forsikring og offentlige sponsede foretak ( Paul Kanjorski , leder; Scott Garrett , rangering)
-
Utenrikssaker ( Howard Berman , leder; Ileana Ros-Lehtinen , rangering)
- Afrika og global helse ( Donald M. Payne , leder; Chris Smith , rangering)
- Asia, Stillehavet og det globale miljøet ( Eni Faleomavaega , leder; Donald A. Manzullo , rangering)
- Europa ( Robert Wexler , leder; Elton Gallegly , rangering)
- Internasjonale organisasjoner, menneskerettigheter og tilsyn ( Bill Delahunt , leder; Dana Rohrabacher , rangering)
- Midtøsten og Sør -Asia ( Gary Ackerman , leder; Mike Pence , rangering)
- Terrorisme, ikke -spredning og handel ( Brad Sherman , leder; Ed Royce , rangering)
- Vestlige halvkule ( Eliot L. Engel , leder; Dan Burton , rangering)
-
Homeland Security ( Bennie Thompson , leder; Peter T. King , rangering)
- Grense, maritim og global terrorbekjempelse ( Loretta Sanchez , leder; Mark Souder , rangering)
- Nødkommunikasjon, beredskap og respons ( Henry Cuellar , leder; Charlie Dent , rangering)
- Nye trusler, cybersikkerhet og vitenskap og teknologi ( James Langevin , leder; Michael McCaul , rangering)
- Vurdering av risiko for intelligens, informasjonsdeling og terrorisme ( Jane Harman , leder; Dave Reichert , rangering)
- Ledelse, undersøkelser og tilsyn ( Chris Carney , leder; Mike D. Rogers , rangering)
- Transportsikkerhet og infrastrukturbeskyttelse ( Sheila Jackson-Lee , leder; Dan Lungren , rangering)
-
Husadministrasjon ( Bob Brady , leder; Dan Lungren , rangering)
- Capitol Security ( Bob Brady , leder; Dan Lungren , rangering)
- Valg ( Zoe Lofgren , leder; Kevin McCarthy , rangering)
-
Intelligens (Permanent Select) ( Silvestre Reyes , leder; Peter Hoekstra , rangering)
- Terrorisme/HUMINT, analyse og motintelligens ( Mike Thompson , leder; Mike Rogers , rangering)
- Teknisk og taktisk etterretning ( CA Dutch Ruppersberger , Chair ;, Rangering)
- Intelligence Community Management ( Anna Eshoo , leder; Darrell Issa , rangering)
- Tilsyn og undersøkelser ( Robert E. Cramer , leder; Terry Everett , rangering)
-
Rettsvesen ( John Conyers , leder; Lamar S. Smith , rangering)
- Kommersiell og administrativ lov ( Linda T. Sánchez , leder; Trent Franks , rangering)
- Grunnlov, borgerlige rettigheter og borgerlige rettigheter ( Jerrold Nadler , leder; James Sensenbrenner , rangering)
- Domstoler, Internett og intellektuell eiendom ( Howard Berman , leder; Howard Coble , rangering)
- Kriminalitet, terrorisme og hjemmevern ( Robert C. Scott , leder; Louie Gohmert , rangering)
- Innvandring, statsborgerskap, flyktninger, grensesikkerhet og internasjonal lov ( Zoe Lofgren , leder; Steve King , rangering)
-
Naturressurser ( Nick Rahall , leder; Doc Hastings , rangering)
- Energi- og mineralressurser ( Jim Costa , leder; Doug Lamborn , rangering)
- Insular Affairs, Oceans and Wildlife ( Madeleine Bordallo , leder; Henry E. Brown , Rangering)
- Nasjonalparker, skoger og offentlige landområder ( Raúl Grijalva , leder; Rob Bishop , rangering)
- Vann og kraft ( Grace Napolitano , leder; Cathy McMorris Rodgers , rangering)
-
Tilsyn og regjeringsreform ( Edolphus Towns , leder; Darrell Issa , rangering)
- Innenrikspolitikk ( Dennis Kucinich , leder; Jason Chaffetz , rangering)
- Federal Workforce, Post Office og District of Columbia ( Stephen Lynch , leder; Kenny Marchant , rangering)
- Regjeringsledelse, organisasjon og innkjøp ( Diane Watson , leder; Brian Bilbray , rangering)
- Informasjonspolitikk, folketelling og nasjonale arkiver ( Lacy Clay , leder; Michael Turner , rangering)
- Nasjonal sikkerhet og utenrikssaker ( John F. Tierney , leder; [ data ukjent/mangler ] , rangering)
-
Regler ( Louise Slaughter , leder; David Dreier , rangering)
- Lovgivnings- og budsjettprosess ( Alcee Hastings , leder; Lincoln Diaz-Balart , rangering)
- Regler og organisering av huset ( Jim McGovern , leder; Doc Hastings , Rangering)
-
Vitenskap og teknologi ( Bart Gordon , leder; Ralph Hall , rangering)
- Rom og luftfart ( Gabby Giffords , leder; Pete Olson , rangering)
- Teknologi og innovasjon ( David Wu , leder; Adrian Smith , rangering)
- Forskning og vitenskapelig utdanning ( Daniel Lipinski , leder; Vern Ehlers , rangering)
- Undersøkelser og tilsyn ( Brad Miller , leder; Paul Broun , rangering)
- Energi og miljø ( Brian Baird , leder; Bob Inglis , rangering)
-
Small Business ( Nydia Velazquez , leder; Sam Graves , rangering)
- Finans og skatt ( Melissa Bean , leder; Dean Heller , rangering)
- Kontrahering og teknologi ( Glenn Nye , leder; Aaron Schock , rangering)
- Landsbygd og urbane entreprenørskap ( Heath Shuler , leder; Jeff Fortenberry , rangering)
- Forskrift, helse og handel ( Kathy Dahlkemper , leder; Lynn Westmoreland , rangering)
- Undersøkelser og tilsyn ( Jason Altmire , leder; Louie Gohmert , rangering)
- Standards of Official Conduct ( Zoe Lofgren , leder; Jo Bonner , rangering)
-
Transport og infrastruktur ( James Oberstar , leder; John Mica , rangering)
- Luftfart ( Jerry Costello , leder; Thomas Petri , rangering)
- Kystvakt og maritim transport ( Elijah Cummings , leder; Frank LoBiondo , rangering)
- Økonomisk utvikling, offentlige bygninger og nødstyring ( Eleanor Holmes Norton , leder; Sam Graves , rangering)
- Highways and Transit ( Peter DeFazio , leder; Jimmy Duncan , rangering)
- Jernbaner, rørledninger og farlige materialer ( Corrine Brown , leder; Bill Shuster , rangering)
- Vannressurser og miljø ( Eddie Bernice Johnson , leder; Jimmy Duncan , rangering)
-
Veterans Affairs ( Bob Filner , leder; Steve Buyer , rangering)
- Handikaphjelp og minnesaker ( John Hall , leder; Doug Lamborn , rangering)
- Economic Opportunity ( Stephanie Herseth Sandlin , leder; John Boozman , rangering)
- Helse ( Michael Michaud , leder; Jeff Miller , rangering)
- Tilsyn og undersøkelser ( Harry Mitchell , leder; Ginny Brown-Waite , rangering)
-
Ways and Means ( Sander Levin , fra 4. mars 2010 (skuespiller; Dave Camp , Ranking)
- Helse ( Pete Stark , leder; Wally Herger , rangering)
- Sosial sikkerhet ( John S. Tanner , leder; Sam Johnson , rangering)
- Inntektssikkerhet og familiestøtte ( Jim McDermott , leder; John Linder , rangering)
- Handel ( Sander Levin , leder; Kevin Brady , rangering)
- Tilsyn ( John Lewis , leder; Charles Boustany , rangering)
- Velg inntektstiltak ( Richard Neal , leder; Pat Tiberi , rangering)
- Hel
Felleskomiteer
- Economic (Rep. Carolyn Maloney , leder; Sen. Sam Brownback , Rangering)
- Biblioteket (rep. Zoe Lofgren , leder; senator Bob Bennett , rangering)
- Utskrift , (Rep. Bob Brady , leder; Rep. Dan Lungren , Rangering)
- Felles komité for skatt (sen. Max Baucus , leder; senator Chuck Grassley , rangering)
Caucuses
Ansatte
Lovgivende gren byrå direktører
- Arkitekt i Capitol : Stephen T. Ayers (opptrer til 12. mai 2010 og starter 12. mai 2010)
- Møtelege ved USAs kongress : Brian Monahan
- Kontrollør i USA : Eugene Louis Dodaro (opptrer til 22. desember 2010 og starter 22. desember 2010)
- Direktør for Congressional Budget Office : Robert A. Sunshine (fungerende), frem til 22. januar 2009
- Douglas W. Elmendorf , fra 22. januar 2009
- Librarian of Congress : James H. Billington
-
Offentlig skriver i USA : Robert C. Tapella , til 29. desember 2010
- William J. Boarman , fra 29. desember 2010
Senatet
- Kapellan : Barry C. Black ( syvendedags adventist )
- Kurator : Diane K. Skvarla
-
Historiker : Richard A. Baker , til 2009
- Donald A. Ritchie , fra 2009
- Stortingsmann : Alan Frumin
- Sekretær : Nancy Erickson
- Bibliotekar : Leona I. Faust
- Sersjant ved våpen : Terrance W. Gainer
- Sekretær for flertallet : Lula J. Davis
- Minoritetssekretær : David J. Schiappa
Representantenes hus
Ansatte inkluderer:
- Kapellan : Daniel P. Coughlin ( romersk -katolsk )
-
Administrerende direktør : Daniel P. Beard , frem til 1. juli 2010
- Daniel Strodel , fra 18. juli 2010
- Kontorist : Lorraine Miller
-
Historiker : Robert Remini , til 2010
- Matthew Wasniewski , fra 20. oktober 2010
- Parlamentsmedlem : John V. Sullivan
- Leseformer : Jaime Zapata , Susan Cole
- Sersjant ved våpen : Wilson "Bill" Livingood
-
Generalinspektør : James J. Cornell , frem til 2. januar 2010
- Theresa M. Grafenstine , fra 30. juli 2010
Se også
Valg
- Valg i USA 2008 (valg som leder til denne kongressen)
- Valg i USA i 2010 (valg under denne kongressen, som leder til neste kongress)
Medlemslister
- Medlemmer av den 111. amerikanske kongressen
- Liste over førsteårsmedlemmer fra den 111. amerikanske kongressen
- Forsamlinger i USAs kongress
Referanser
Merknader
Eksterne linker
- H.Res. 1 , Valg av offiserer i Representantenes hus, 111. kongress
- Biografisk katalog for den amerikanske kongressen
- 111. United States Congress Congress.gov -prosjekt på Library of Congress
- Medlemsinformasjon , via USAs representanthus
- Statistikk og lister , via det amerikanske senatet
- Medlemskap av den 111. kongressen: A Profile , Congressional Research Service , 31. desember 2008
- Congressional Directory: Main Page , Government Printing Office Online . Detaljert oversikt over mange aspekter ved nåværende og tidligere medlemskap og kongressmøter.
- "Videoer av representanthusets sesjoner for den 111. kongressen fra www.C-SPAN.org" .
- "Videoer av senatsamlinger for den 111. kongressen fra www.C-SPAN.org" .
- "Videoer av komiteer fra huset og senatet for den 111. kongressen fra www.C-SPAN.org" .
- Representantenes sesjonskalender for den 111. kongressen, 2009 -kalenderen (PDF) .
- Representantenes sesjonskalender for den 111. kongressen, 2010 kalender (PDF) .
- Senatets sesjonskalender for den 111. kongressen (PDF) .
- Congressional Pictorial Directory for den 111. kongressen (PDF) .
- Offisiell kongresskatalog for den 111. kongressen